Samsung Flip Pro 75 Inch LH75WMBWLGCXEN]
Rp58.000.000
SPECIFICATIONS
• Resolution: 3,840 x 2,160
• Pixel Pitch (HxV): 0.2451(W) x 0.2451(H)
• Response Time: 8ms
Display
• Diagonal Size: 75 inch
• Panel Type: VA
• Resolution: 3,840 x 2,160
• Brightness (Typ): 350 (w/o glass), 220 (w/glass)
• Contrast Ratio: 4000:1(without glass)
• Viewing Angle (H/V): 178/178
• Response Time: 8ms
• Color Gamut: 72%
• Glass Haze: 2%(without glass)
• H-Scanning Frequency: 30~81 khz
• Maximum Pixel Frequency: 594Mhz
• V-Scanning Frequency: 48~75 Khz
• Operation Time Support: 16/7
Connectivity
• HDMI In: 2
• DP In: 1
• Version of HDMI: 2.0
• Version of DP: 1.2
• Version of HDCP: 2.2
• USB: 4 (A type : Front 2, Rear 1, C Type : Front 1)
• Audio Out: Stereo Mini Jack
• RS232 In: Yes
• RJ45 In: Yes
• WiFi: Yes
• Bluetooth: Yes
Power
• Power Supply: AC100-240V 50/60Hz
• Power Consumption (On Mode): 473W(100-240V), 451W(220-240V), OPS(16V/4.5A)
• Power Consumption (Sleep Mode): 0.5W
Dimension
• Set Dimension (WxHxD): 1724 x 1026.3 x 89 mm
• Package Dimension (WxHxD):1905 x 1189 x 287 mm
Weight
• Set Weight: 59.3 kg
• Package Weight: 72.2 kg
Operation Conditions
• Temperature: 0 C~40 C
• Humidity: 10 ~ 80%, non-condensing
Mechanical Specification
• VESA Mount: 400 x 400 mm
• Bezel Width: 20.4mm(T/LR), 44.7mm(B)